Apie mus

Klaipėdos „Parodijos teatras“ įkurtas 2000 m. gegužės 26 d. Per tą laiką sukurta daugiau nei 30 Lietuvos ir užsienio estrados žvaigždžių parodijų. „Parodijos teatras“ – unikalus reiškinys Lietuvoje, neturintis analogo. Universalus – galintis koncertuoti tiek didžiosiose scenose, tiek atviras Jūsų kvietimams į uždarus pobūvius, gimtadienius ar vestuves. Taip pat dalyvauja daugeliuose komercinių ir nacionalinės televizijos projektuose ir laidose.

„Parodijos teatras“ nesistengia iš savo prototipų tyčiotis, tiesiog bando atkartoti atlikėjų elgseną ir judesius scenoje. Tai daroma atsargiai, su pagarba „originalams“. Jų „aukos“ scenoje skirtingai atrodančios asmenybės, vienos labiau, kitos mažiau pasiduodančios parodijavimui. Pasirinktų personažų įvairovę lemia asmeninės simpatijos artistui bei dainininko aktualumas šiandienos estradai, tačiau scenos „dievukai“ per daug neidealizuojami. Teatro programa kasmet papildoma arba keičiama naujomis parodijomis. Dėl koncertinės programos repertuaro teiraukitės telefonais, nurodytais skyrelyje „Kontaktai“.

Teatro aktoriai:

VYTAUTAS BALALIS

Gimė ir augo Alytuje. Nuo mažens vaidino Alytaus liaudies teatre, kuriam vadovavo mama, režisierė Aldona Balalienė.1993 m. įsitraukė į „Alytaus“ cirko veiklą (vad. N. Bakanaitė). Paraleliai domėjosi sportu, lankė plaukimo užsiėmimus (treneris K. Margevičius), vėliau krepšinio treniruotes (treneris G. Dumbliauskas).
1995 m. įstojo ir 2000 m. baigė Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Režisūros katedros studijas (kurso vadovas doc. G. Šimkus). Diplominį spektaklį V. Gubariovo „Didysis burtininkas“ pastatė Kuršėnuose, vaikų teatre „Ikaras“ (vad. L. ir P. Valskiai).
2000 m. gegužės 26 d. kartu su kolegomis Pauliumi Stalioniu ir Vaidu Jočiu Klaipėdoje įkūrė „Parodijos teatrą“.
2000 m. įstojo ir 2002 m. apsigynė magistro laipsnį Klaipėdos universitete Menų fakultete Režisūros katedroje. Magistro mokslinis referatas  – „Parodijos kūrimo principai“ (vad. doc. V.Zabarauskas).
Parodijos žanru žavėjosi ir estrados žvaigždes „žaidė“ dar pionierių stovyklose. 1993 m. dalyvavo pirmame Alytaus miesto „Šauniausio moksleivio“ konkurse. Ten parodijavo Džordaną Butkutę ir Rolandą Janavičių. Tais pačiais metais laimėjo „Alytaus miesto humoristo“ konkurse su Rolando Janavičiaus parodija.
Studijuojant Klaipėdos universitete ne kartą teko dalyvauti kasmetinėje „Aleksandrų“ įteikimo ceremonijoje. Tai – teatralizuota „Oskarų“ teikimo analogija, kur statules įteikia žymiausios viso pasaulio politikos, sporto, muzikos ar kino žvaigždės. Iš šio studentų renginio ne viena estrados žvaigždė prigijo „Parodijos teatro“ padangėje.
Vasaros sezonais dirbant vadovu vaikų stovykloje „Baltijietis“ Giruliuose (direktorė L. Gasiūnienė), poilsiautojų mėgiamos „beždžioniukų diskotekos“ taip pat davė ne mažą indėlį sukurti trupę aktorių, kurie parodijuotų žinomus artistus didžiosiose Lietuvos scenose.
Sukurtos parodijos:  Stasys Povilaitis,  Fredis Merkuris, Elvis Presley, Filipas Kirkorovas, Saulius Prūsaitis, Verka Serdiučka, Žilvinas Žvagulis, Virgis Stakėnas, vilkas iš animacinio f. „Na, palauk“.

BIRUTĖ GEDMINAITĖ

Kilusi iš Skuodo r. Barstyčių miestelio. 1996-2008 m. mokėsi Barstyčių vidurinėje mokykloje. Nuo 2008m. studijuoja KU MF Teatro režisūrą. Režisūros bei aktorinio meistriškumo žinias gilino su dėstytojais V. ir V. Anužiais, G. Šimkumi, G.B. Padegimu, D.Meškausku, R. Šaltenyte. Diplominis spektaklis A.Puškino „Undinė“.

2021 m baigė LMTA dramos režisūros magistrantūros studijas.

Su parodijos žanru susidurta jau mokykloje, kurioje „debiutavo“ su Džordanos parodija. Taip pat prie šio žanro teko prisiliesti ir pirmaisiais studijų metais, atliekama Violetos Riaubiškytės parodija, kiek vėliau gilintasi į Janinos Miščiukaitės ir Veronikos Povilionienės asmenybes.

2011 m. pavasarį pakviesta į „Parodijos teatrą“, kuriame atlieka Mašos Rasputinos ir Lady Gaga parodijas.

KRISTINA VALIUKAITĖ

Gimė 1990 m. lapkričio 30 dieną Kelmėje. Čia nuo mažens dažnai dalyvaudavo įvairioje meninėje veikloje. Mokėsi Kelmės Meno mokykloje, kur septynerius metus mokėsi muzikinio ugdymo fortepijono skyriuje, vaidino pagrindinius vaidmenis J.Lyguto miuzikle ,,Švelnukų šaly“, po to tęsė mokslą choreografijos skyriuje kur ruošdavosi ir dalyvaudavo Lietuvos „Dainų Šventėse“, o baigusi meno mokyklą, papildomai mokėsi dainavimo skyriuje. Mokykloje vaidino dramos būrelyje, dalyvaudavo rajoniniuose skaitovų konkursuose, vesdavo kultūrinius renginius. 2009 metais baigė Kelmės Jono Graičiūno gimnaziją, kurioje dainuodavo ir grodavo kartu su muzikos studija ,,Obertonas“. Visus šiuos metus Kelmėje taip pat šokdavo įvairiuose šokių kolektyvuose, dalyvaudavo tarptautinėse šokių stovyklose, stengdavosi išbandyti kuo daugiau šokių stilių ir pati kurdavo choreografiją, o 2009 metais įstojo ir studijuoja Klaipėdos Universiteto MF – Sportinius šokius. 

Nuo 2012 metų Parodijos Teatre atlieka – Džordanos Butkutės , Laimos Vaikulės ir Lady Gagos vaidmenis.

Su parodijos žanru susidurta jau mokykloje, kurioje „debiutavo“ su Džordanos parodija. 

AIVA KRUPELYTĖ

Gimus ir augusi Joniškyje.  Algimanto Raudonikio meno mokykloje baigė dailės studiją. Taip pat lankė Joniškio vaikų ir jaunimo teatrą ,,Bendraamžiai“ pas savo pirmąjį teatro mokytoją įkvėpėją Arvydą Butkų.  Vėliau norėjusi pažinti teatro pasaulį įstojo į Klaipėdos universiteto Režisūros/ Vaidybos studijų programą.

Šiuo metu vaidina Klaipėdos lėlių teatre spektaklyje ,,Kas tu?“, Kauno mažajame teatre ,,Paslaptinga naktis“, bei Parodijos teatre. Taip pat, Aiva subūrusi vaikų studiją ,,Lumos“ kurioje dirba teatro mokytoja.

Su šiuo žanru Aiva susipažino jau vaikų ir jaunimo teatre, tik kur kas kukliau, nes parodijuodavo savo kolektyvo narius. O studijų metais atliko Celine Dione, Tom Waits, ir Tina Turner parodijas.

Parodijos teatre atlieka tris vaidmenis: Verka Serduchka, Vitalija Katunskytė, Ala Pugačiova.

SKIRMANTĖ TUTLYTĖ

Gimė 1992 metų birželio 15 dieną Šilutėje. Nuo mažens lankė šokių, dainavimo, dramos studijas, dalyvaudavo įvairiuose skaitovų konkursuose, teatro festivaliuose, miesto renginiuose. Šilutės kameriniame dramos teatre vaidino šiuose, Sergėjaus Paciuko režisuotuose spektakliuose: „Sankirta su pagrindiniu keliu, arba pasaka apie auksinę žuvelę“ bei „Žalias nutikimas“.

2011 m. įstojo ir  2015 m. baigė Lietuvių filologijos ir režisūros studijas Klaipėdos universitete (kurso vadovai: doc. Gediminas Šimkus ir Rasa Šimkutė). Bakalauro studijų metais taip pat vaidino „Aušros“ teatro ir kino studijoje (režisierė Edita Prakuliauskaitė-Milinienė). Su spektakliu „Baisi pjesė pažiūrėti“ dalyvavo teatro festivalyje Prancūzijoje, o nuo 2014 m. vaidina Pantomimos teatre „A“ (režisierius Aleksas Mažonas).

2015 m. įstojo į Teatrologijos magistrantūros studijas Klaipėdos universitete ir pradėjo dirbti teatro mokytoja.

2015 m. žiemą pakviesta į Parodijos teatrą „Žvaigždė“. Sukurtos parodijos: Maša Rasputina, Lady Gaga. Svetlana Loboda. Verka Serdiučka.